סדנת כתיבה גאה

סדנת כתיבה גאה
סדנת כתיבה גאה

Image courtesy of Ambro, SweetCrisis, Marin, Photostock & Imagery Majestic (respectively) at FreeDigitalPhotos.net

בהנחיית אוֹרי פרץ-שרון, מחבר רב המכר 'איך כותבים סיפור – מדריך לכתיבת פרוזה'

איך כותבים סיפור טוב? האם הומואים, לסביות, בי, טרנס וקווירים כותבים "אחרת"? האם הכתיבה שלנו צריכה להיות בתוך הקנון הספרותי או מחוץ לו? האם יש סגנונות כתיבה שמתאימים יותר לסופרים גאים, למשל כתיבה קֶמפּית או פמיניסטית? סופר הומו ידוע סיפר לי פעם כי היה 'תקוע' זמן רב בכתיבת רומן שעבד עליו ולא הצליח להתקדם בכתיבה עד שהחליט

אורי פרץ-שרון - מנחה סדנאות כתיבה יוצרת

להפוך את הגיבור הראשי להומו. האם זה אומר שסופרים גאים כותבים תמיד על גיבורים גאים, או שסופרת גאה יכולה לכתוב גם רומן שכל הדמויות בו הן סטרייטיות? ובלי קשר לגאווה, איך בונים עלילה, מאפיינים דמות ומחליטים באיזה סדר ובאיזו שפה למסור את מאורעות הסיפור לקוראת?

בסדנה לכתיבה גאה נכנס קבוצה של להטב"קים (lgbtq) שכותבים (או שמעוניינים לכתוב) פרוזה: סיפורים קצרים, נובלות או רומנים. נכיר יותר לעומק את תורת הכתיבה היוצרת וטכניקות בכתיבת סיפורת ונתנסה בהן בסביבה יצירתית, מפרה וידידותית. נבחן דוגמאות מופת מתוך הספרות הקווירית והכללית, נעמוד על הבדלי הסגנון ביניהן ונאמץ מתוכן כלים וטכניקות כתיבה. בכתיבתנו, נתרגל איך להשתמש נכון בתורת הכתיבה אותה למדנו ולהטמיע אותה באופן יישומי בכתיבה שלנו.

בסדנאות כתיבה רבות, המשתתפים רק קוראים טקסטים פרי-עטם, נותנים ומקבלים משוב. התפיסה שלנו היא אחרת. אנחנו מאמינים שכדי להשתפר בכתיבה, צריך ללמוד את תורת הסיפור ולהתנסות בתשתית המעשית איך לכתוב סיפור. כמו כל מלאכה, גם את מלאכת הכתיבה צריך ללמוד. כי כתיבה יוצרת דורשת לא רק השראה וכישרון. כתיבה יוצרת היא גם טכניקה. ובלי להכיר את הטכניקה – ההשראה שלנו מתבזבזת והכישרון אינו בא לידי ביטוי.

Image courtesy of Ambro at FreeDigitalPhotos.net

הסדנה תתקיים בימי שלישי אחת לשבועיים החל מ- 17 במאי 2016. שבעה מפגשים בני שעתיים וחצי בשעות 19:30-22:00. המפגשים במרכז תל אביב, סמוך לכיכר דיזינגוף.

למתקשים להגיע מרחוק או בשעות הערב, ניתן ללמוד את הסדנה במלואה גם בלמידה מרחוק.

לחצו כאן כדי לראות את תכנית המפגשים בסדנה.

כדי לשמוע פרטים נוספים אודות הקבוצה, צרו קשר עם אוֹרי בטופס יצירת קשר להלן, במייל: ktiva.ivrit@gmail.com או בטלפון 054-3552433.

Image courtesy of Luigi Diamanti at FreeDigitalPhotos.net

עריכה לשונית בידי נ. ב. נשים בדפוס