ליווי ולמידה מרחוק: סדנאות והנחיה אישית בכתיבה

סדנה ייחודית לכתיבה יוצרת ותהליך כתיבה בהנחיה אישית מרחוק. הלמידה מרחוק מאפשרת למשתתפים להתקדם בסדנה בקצב האישי שלהם ותוך התמודדות עם האתגרים הייחודיים לכתיבה שלהם, ללא מגבלות פיזיות של מיקום, מרחק ומועד. אתם מחליטים מתי ללמוד ובאיזה קצב להתקדם.

הסדנה והליווי האישי מבוססים על חומרים מתוך

'איך כותבים סיפור: מדריך לכתיבת פרוזה' ועל חומרים רבים שלא נכללו בספר. מטרתם להקנות לכותבים היכרות עם תורת הכתיבה ולעבור יחד תהליך מונחה של תכנון וכתיבת יצירה ספרותית מעולם הפרוזה.

סדנת כתיבה וירטואלית ללימוד מרחוק

אנחנו מציעים את הסדנה בשני מסלולים:

1. איך כותבים סיפור: סדנה ללימוד תורת הכתיבה, שכוללת למידה מרחוק של תורת הכתיבה ומשובים לסיפורים קצרים פרי עטכם.

2. איך כותבים רומן: תהליך כתיבה מונחה, שכולל הדרכה וליווי צעד אחר צעד בתהליך תכנון וכתיבת רומן בהתהוות או סיפור קצר, כולל משוב מקיף על חלק נכבד מהרומן שלכם.

איך כותבים סיפור: סדנה ללימוד תורת הכתיבה

איך כותבים סיפור - מדריך לכתיבת פרוזה

מטרת הסדנה להקנות למשתתפים מיומנויות וידע יישומי בכתיבה, הכוללים היכרות עם תורת הכתיבה וטכניקות וכלים שימושיים.בסדנה תצפו בשבעה שיעורים שצולמו בווידאו, שמלמדים את עמודי התווך של תורת הכתיבה תוך הדגמת השימוש בהם ביצירה ספרותית. לאחר כל שיעור תקבלו אפשרויות לתרגול עצמי בבית, תרגילים שתעבירו למנחה הסדנה למשוב.

הסדנה כוללת גם משוב מפורט לסיפורים קצרים פרי עטכם.

סדנת כתיבה למידה מרחוק

מחיר היכרות: 880 ש"ח

ניתן לחלק עד 8 תשלומים


קישור להרשמה לסדנה: איך כותבים סיפור, סדנה ללמידה מרחוק של תורת הכתיבה

בסדנה נעבור יחד, צעד אחר צעד בתהליך תכנון וכתיבת רומן בהתהוות או סיפור קצר, כולל משוב מקיף על חלק נכבד מהרומן שלכם.

השלב הראשון בסדנה הוא שלב תכנון הסיפור.

בשלב זה תצפו בשבעה שיעורים שצולמו בווידאו, ובהם נעבוד צעד אחר צעד את כל השלבים בתכנון של רומן או של סיפור קצר. הסרטונים מציגים לא רק תיאוריה אלא כלים וטכניקות יישומיים, והם מלווים בדוגמאות איך סופר ידוע (דויד גרוסמן) משתמש בטכניקות האלה באחד מספריו, שהמשתתפים מתבקשים לקרוא לקראת הסדנה (מישהו לרוץ אתו).

לאחר כל סרטון תקבלו משימות ליישום על הרומן או הסיפור שאתם כותבים על בסיס הכלים והטכניקות שנלמדו. אתם תעבדו על המשימות עצמאית ותשלחו את התוצרים אל מנחה הסדנה למשוב פרטי ולדיון.

השלב השני בסדנה הוא שלב הכתיבה.

בשלב זה תתחילו (או תמשיכו) לעבוד על הרומן או הסיפור שאתם כותבים (לכתוב אם מדובר בטקסט חדש, או לערוך אם מדובר בטיוטה קיימת), ותעבירו למנחה הסדנה טקסטים חדשים או משוכתבים למשוב פרטי ולדיון.

תהליך זה דומה לשלבים הראשונים בעבודה עם עורך ספרותי. לא מדובר בעריכה של רומן שלם, אלא במשוב על פרקים בודדים (או כמה סיפורים קצרים) לצורך גיבוש הסגנון, הקול ואסטרטגיית המסירה לקורא וכדי לשפר את הכתיבה.

מחיר היכרות: 1,140 ש"ח שניתן לחלק עד 12 תשלומים

איך כותבים רומן - תהליך כתיבה מונחה מרחוק
סדנת כתיבה וירטואלית ללימוד מרחוק

מחיר היכרות: 1140 ש"ח

ניתן לחלק עד 10 תשלומים

קישור להרשמה לסדנה: איך כותבים רומן

כדי להתרשם מאופי הסרטונים וממבנה הסדנה, צפו בסרטון ההקדמה לסדנת תהליך כתיבה מונחה:

פורמט ייחודי ללמידה מרחוק "דרך הידיים" תוך כדי תהליך כתיבה אמתי, מונחה ע"י עורך הן בשלבי התכנון והן בתחילת שלבי הכתיבה.

לפרטים נוספים אודות הסדנאות ולהרשמה, צרו קשר עם אוֹרי בעמוד יצירת קשר או בטלפון 054-3552433 או במייל: ktiva.ivrit@gmail.com

Images: DepositPhotos