סדנאות כתיבה

בקרוב ייפתחו מחזורים חדשים של שתי סדנאות הפרוזה שלנו:

- סדנה ללימוד תורת הכתיבה

- כיתת רומן, המיועדת לכותבים שעובדים על יצירה ארוכה: רומן או קובץ סיפורים.

סדנת כתיבה יוצרת ללימוד מרחוק

סדנה ייחודית לכתיבה יוצרת. הלימוד מרחוק מאפשר למשתתפים להתקדם בסדנה בקצב האישי שלהם ותוך התמודדות עם האתגרים הייחודיים לכתיבה שלהם, ללא מגבלות פיזיות של מיקום, מרחק ומועד.

מטרת הסדנה להקנות לכותבים היכרות עם תורת הכתיבה ולעבור יחד תהליך מונחה של תכנון וכתיבת יצירה ספרותית מעולם הפרוזה.

אנחנו מציעים את הסדנה בשני מסלולים:

1. מסלול ללימוד תורת הכתיבה, שכולל לימוד מרחוק של פרקים נבחרים בתורת הכתיבה, היכרות עם טכניקות וכלי כתיבה ומשובים לסיפורים קצרים פרי עטם של המשתתפים בסדנה.

2. תהליך כתיבה מונחה מרחוק, שכולל הדרכה וליווי צעד אחר צעד בתהליך תכנון וכתיבת רומן בהתהוות או סיפור קצר, כולל משוב מקיף על חלק נכבד מהרומן.

לחצו כאן לפרטים נוספים על סדנאות הכתיבה הווירטואליות שלנו ללימוד מרחוק

סדנה: כיתת רומן

סדנת כתיבה ללמידה מרחוק

'כיתת רומן', היא מסגרת משולבת, קבוצתית ואישית, שמיועדת לכל מי שמתכנן או עובד על יצירה ארוכה: רומן, נובלה או קובץ סיפורים. במסגרת הקבוצתית נדבר על היבטים רלוונטיים של תורת הסיפור ונתנסה בטכניקות שמסייעות לכותבים מנוסים לשפר את כתיבתם. נתעמק בסוגיות כתיבה שמייחדות יצירות ארוכות, ביניהן: מבנה היצירה, איך שומרים על מתח ועניין במהלך הרומן, איך יוצרים קו עלילה לכל אחת מדמויות המשנה, איך יוצרים קול מיוחד ונפרד לכל דמות ועוד. נבחן יישום של טכניקות כתיבה בכתיבתם של טובי הסופרים.

במסגרת האישית יעבוד כל משתתף עם עורך ספרותי שיסייע לו וילווה אותו בתהליך תכנון היצירה, כתיבתה ועריכתה.

מניסיוננו, גם כותבים מוכשרים ומנוסים חווים קפיצת מדרגה משמעותית במעבר מכתיבה אינטואיטיבית שמבוססת על כישרון טבעי, לכתיבה מקצועית שמבוססת על לימוד טכניקות מוכחות ומיומנות נרכשת.

לחצו כאן לפרטים נוספים על כיתת רומן

סדנה ללימוד תורת הכתיבה

סדנת כתיבה יוצרת: כיתת רומן

סדנת כתיבת הפרוזה שלנו איננה סדנת כתיבה רגילה, בה המשתתפים קוראים טקסטים פרי-עטם, נותנים ומקבלים משוב. מטרת הסדנה שלנו להעניק לכל כותב, מתחיל או מנוסה, היכרות עם תורת הסיפור והתנסות מעשית איך לכתוב סיפור. בסדנה נכיר את הבסיס התיארוטי של תורת הכתיבה ונבחן כיצד סופרים ידועים נעזרים בטכניקות וכלי כתיבה בכתיבתם.

כי כתיבה יוצרת דורשת לא רק השראה וכישרון. כתיבה יוצרת היא גם טכניקה.

ובלי להכיר את הטכניקה - ההשראה שלנו מתבזבזת, והכישרון לא בא לידי ביטוי.

סדנת כתיבה יוצרת: לימוד תורת הכתיבה, סודות של סופרים

Image courtesy of Ambro at FreeDigitalPhotos.net

לפרטים נוספים אודות הסדנאות שלנו, צרו קשר עם אוֹרי בדף צור קשר, בדואר אלקטרוני: ktiva.ivrit@gmail.com או בטלפון 054-3552433.