ממליצים

למדתי באוניברסיטה ובסדנאות שונות של סופרים ידועים. זכיתי בארבע תחרויות כתיבה, פרסמתי סיפורים בעיתונים שונים, ויצאו לאור שלושת ספריי.

לסדנה שלכם, אורי ועדו, הגעתי כי עדיין לא מצאתי חן בעיני עצמי ומשכו אותי המילים 'סדנת רומן'. 14 שנים אני כותבת את הרומן שלי ורק עכשיו, לאחר סיום הסדנה שהעברתם, הרגשתי שסוף סוף אני בשלה לסיים את כתיבתו.

אני חושבת שנתתם לי את הכלים הנכונים והמתאימים שיאפשרו לי לסיים את הרומן הבלתי גמור. אילצתם אותי לחשוב. לא התפשרתם על הצורך בתכנון ולא ויתרתם כאשר מדובר היה בניתוח מעמיק של מבנה העלילה.

יחד עם זאת, נתתם לי את החופש להמריא עם יצירתי על פי אופיי ואופי כתיבתי.

אני חושבת שכרגע אשקיע את כל המיומנויות שרכשתי בסדנה שלכם כדי לסיים את הספר ואז, אני מקווה, אצטרך את מי מכם להיות העורך של ספרי.

תודה ולהתראות,

רחל מידד שרון


תודה רבה על עוד שיעור מופלא.

כשקראתי המלצות אודותיכם אני זוכרת אחת במיוחד – 'הסדנה שלהם ברמה אחת מעל כולם'.

זה מסכם את מה שאני מרגישה.

אני מודה לכם על ההשקעה, ההתייחסות והאמונה.

תודה רבה,

ליאת חכים

https://www.facebook.com/efrat.lewy/posts/10151948477364100

אז ככה.אין לי שום אינטרס בפוסט הזה. אני ממליצה כי אני מרוצה.יש אחד (אורי שרון), מקסים אבל מה שיותר חשוב הוא שהוא מקצוען ומשקיען ברמות על, שמעביר סדנה של כתיבת פרוזה.

לא בא לי להשוות לסדנאות פרוזה אחרות, אבל רוצה לציין שפה מדובר בסדנה מעולה שבה עובדים קשה (לא חובה בכלל, אבל פשוט נשאבים לזה). אורי מלמד (ממש ממש מלמד) טכניקות לכתיבה של סיפור (ארוך, קצר - לא משנה) ומראה איך הסופרים הכי נחשבים, כותבים בדיוק באותו האופן (ברור שלתוך הטכניקה, כל אחד מכניס את עצמו ואת עולמו באופן שונה - אין צורך לפתוח דיון בנושא).

לא בא לי להטריח ולתאר איך הוא משקיע ומלווה את מי שכותב גם מחוץ לשיעור עצמו, ואיך הוא מעביר את השיעור בצורה מובנית וברורה, ואיך כבר בשיעור השני אנשים ביררו לגבי סדנת המשך...

בקיצור אציין כי המחיר שווה ביותר וכי נפתח מחזור נוסף בקרוב.

מי שמעוניין יכול לפנות אלי כאן או בפרטי או לאורי עצמו.

ממליצה מאוד - לכל מי שכותב וגם למי שרוצה לכתוב סיפורים ולא כל כך יודע מאיפה להתחיל.

אפרת לוי

https://www.facebook.com/efrat.lewy/posts/10151948477364100


במשך שנה ויותר סרקתי את האינטרנט בחיפוש למישהו שיוכל להוליך אותי להגשים את החלום לכתוב את ספר הביכורים שלי. פעם מצאתי סופר ופעם עורך, והרבה פעמים הוצאות ספרים שרצו לפרסם את היצירה שלי בתשלום. בדרך כלשהי הרגשתי שעדיין לא מצאתי את האדם הנכון. מיואשת, כבר רציתי לפרוש ולסגור את חלון החלום סופית.

ואז יום אחד, כשכלו כבר כל הקיצים וסתם נברתי בגוגל ללא תיקווה למצוא את האדם הנכון ,זה קרה. וקוראים לו אורי. מבלי להישמע דרמטית מדי, נראה לי שמישהו בשמיים מחזיק לי אצבעות ואוהב אותי. הגינות, יושר, ידע, סבלנות, נבונות, כנות, צניעות וטוב לב הם שמלווים אותי כיום בעריכת ספר הביכורים שלי, ומי יודע, אולי לא רחוק היום שהחלום יהפוך למציאות. אם את או אתה זקוקים לליווי ולתכונות שמניתי למעלה, אז הגעתם למקום הכי נכון.

בברכה,

סימה קלינבורד, מגדל העמק

https://www.facebook.com/sima.kleinbord


רק שני מפגשים עברו, כבר חוששת שתיגמר הסדנא... שמחה לאתגר את עצמי בנסיונות להפגיש את העט עם הדף. בקבוצה אינטימית בת"א, אחת לשבועיים בהנחיית אורי ועדו שמשקיעים בכל אחד ואחת ולא מוותרים בקלות, מקצוענים!! אני נהנית, גם מהחלקים שקשה לי...

מתי סדנאות חדשות? מוזמנים לבדוק בעמוד: https://www.facebook.com/torathaktiva

שרי בן נון

https://www.facebook.com/sari.bennoon/posts/10152007002693706


שמונה סיבות לבחור דווקא בסדנא של אורי ועדו:

א. כי הם מנחים את המשתתפים ליציאה מאזור הנוחות בכתיבה שלהם

ב. כי הם מדריכים את המשתתפים כיצד לפתח את היצירתיות שלהם

ג. כי הם מאתגרים את החשיבה ואת יכולת הניתוח של המשתתפים

ד. כי הם מכבדים את כל הנכתב בסדנא בלב אוהד ומעודד

ה. כי הם מאושרים לחלוק עם המשתתפים את אהבתם לספרות על כל גווניה

ו. כי הם משתוקקים לשתף אנשים בידע הספרותי העצום שלהם

ז. כי הם משרים אוירה פתוחה וידידותית במפגשים

ח. כי הם כייפים

נעמי מייזל, חיפה

https://www.facebook.com/naomi.maisel.9


הגעתי לאורי לפני כמה חודשים עם כתב יד שפשוט לא הצלחתי לסיים. הרגשתי שהסיפור לא שלם ושאני לא מצליחה להעביר את המסר בצורה ברורה, וכמוני, גם כתב היד סבל מפיזור דעת ואי סדר. אורי הצביע על הבעיות בכתב היד באופן נעים אך לא מתפשר, הציע פתרונות והיה סבלני ותומך לאורך כל הדרך. נקודת מבטו הייחודית המשלבת ידע עשיר עם ראש פתוח בהחלט תרמה רבות לסיפור שלי ואף להבנה שלי את הדמויות. אורי עזר לי לגבש את אוסף הקטעים שהבאתי אליו לסיפור אחד בדרך נעימה ואינטליגנטית, תוך שמירה מוחלטת על החופש היצירתי שלי.

מומלץ בחום!

הגר כהן

https://plus.google.com/104799213539941247718/about


שלום אורי ושלום גם לעדו,

הסדנא כמעט והגיעה לסיומה, ואני – רק שאלה: מה דעתך לתת לנו פרק ב', כי פרק א' היה פתיח מוצלח? :-) מעבר לזאת, רציתי לכתוב מספר מילים לסיכום. הסדנא הזו העניקה לי הרבה מעבר למטרה הקרובה המוצהרת – כתיבת פרוזה. נפתחו אופקים חדשים בעולם הספרים והסיפורים, החל מסגנונות כתיבה שונים, דרך בניית הדמויות, העלילה, חוויות הכתיבה, "חיבוטי השפה והלשון"... המיגוון העשיר של דוגמאות כתיבה וסיפורים והיכרות עם סופרים חדשים, כל אלה העניקו לי ערך מוסף לחווית הכתיבה. אני אוהבת את האוירה החופשית והרגישה שאתם משרים על סביבתכם. לא פשוט להיחשף לפני קבוצת אנשים שאתה פוגש לראשונה, ולקרוא מיצירות כפיך....תרתי משמע :-).

לכן, נותר לי רק לומר – תודה רבה! תודה לך ולעדו, על הסדנא המיוחדת.

בתקווה להמשך פורה,

ליה נורי

https://www.facebook.com/lia.nuri.7אורי ועדו,

לקראת סיום סדרת המפגשים המלמדת וערב פתיחת הסדרה החדשה, אני מבקשת להביע את התודה והחדווה לכל הטוב שהרעפתם עליי. במהלך שבעה מפגשים התאספה חבורת אנשים מכל גווני הקשת: צעירים וצעירים פחות לשיח ספרותי מלמד אודות כתיבה . סביב שולחנכם הארוך, סמוך לאוצרות הספרייה שלכם, למדתי המון!

אתה, אורי ולצדך עדו השכלתם ללמדני פרקים בתורת הכתיבה ובתורת הקריאה שאיש לא השכיל ללמדני קודם. לאורך השנים ביליתי בסדנאות רבות, הזנתי את חוש הכתיבה האינטואיטיבית והיה נפלא. במפגשים שאתה הובלת למדתי לראשונה לטפס במעלה הכתיבה בצורה מתוכננת ומתוך ראייה נרחבת ומושכלת אודות ספרות.

אני חשה כמי שלומד לבנות בית חלומות ספרותי. אני יודעת כי בעזרת הכלים המובנים, הטבולים הן באהבת הקריאה והכתיבה והן באהבת אדם, קבלתו וראיית הטוב שבו, אוכל להחליט בצורה מושכלת כיצד ייראו היצירות העתידות להיוולד בעזרתכם.

לא אחת אמרתי כי בערבי הסדנאות שלכם אני חשה כאילו מצויה אני בסלון ספרותי פריזאי, הממוקם אי שם במאה ה-19 לצד גדולי הכותבים והוגי הדעות. הדעות החדשניות והבזקי האיי-פד מזכירים לי כי אנו כאן, במאה ה-21 מצטיידים במטען הנשלף היישר מארגז הכלים שלך אורי ושלך עדו .

תודה מקרב לב,

אביבה גלסברג

כותבת אינטואיטיבית בעבר וכותבת מושכלת לעתיד

https://www.facebook.com/aviva.glasberg


בתור מי שרגיל לכתוב בשיטת הכתיבה ברצף ולערוך אח"כ את החומר, בתחילה הרגשתי קושי לעבוד בשיטה מתוכננת של פיתוח הדמויות והעלילה לפי הטבלאות שקיבלנו בשיעור. בדיעבד, אני מרגיש שהשילוב בין שתי השיטות משכלל את איכות הסיפור ועוזר לכתיבתו.

לסיכום, אני מאוד שמח על הניסיון המלמד הזה.

בתודה,

עוזי ריש

https://www.facebook.com/uzi.reish


לאורי ועדו,

התנסיתי בלא מעט סדנאות לכתיבת פרוזה וגם כתבתי די הרבה. ובכל זאת החלטתי להצטרף לסדנא שלכם. החלטתי ולא הצטערתי. הסדנא מבוססת על מבנה הגיוני וסדור ומקנה למשתתף יכולת להפיק סיפור מלא מתוך רעיונות והגיגים. למדנו כי מעבר לכשרון צריך גם ארגון וסדר ברעיונות. למדתי שיש מבנה לדמויות שבסיפור ולדרך בה הן מתפתחות.

בדרך כלל, מפגש של אנשים יוצרים נוטה להתברבר ולסטות למחוזות שאינם פרודוקטיביים, נוטים לרכילות ושיחות חולין. אתם מצליחים לשמור כיוון ולהנחות את המשתתפים אל דרך המלך.

על כל אלה, תודה עמוקה. אמשיך בדרככם בכל כתיבתי.

הרצל פרנקל, גן יבנה

https://www.facebook.com/HTFX19


כמי שהשתתפה בסדנה זו, ברצוני להמליץ בחום עליה. נהניתי והחכמתי. שווה.

מלי משל, רמת גן

https://www.facebook.com/mali.meshel

https://www.facebook.com/sima.kleinbord
https://www.facebook.com/sari.bennoon/posts/10152007002693706
https://www.facebook.com/naomi.maisel.9
https://plus.google.com/104799213539941247718/about
https://www.facebook.com/lia.nuri.7
https://www.facebook.com/aviva.glasberg
https://www.facebook.com/uzi.reish
https://www.facebook.com/HTFX19
https://www.facebook.com/mali.meshel

הייתה חוויה נהדרת בשני המחזורים של הקבוצה. לעולם לא אביט על חומר כתוב באותו האופן שהסתכלתי לפני הסדנאות שעברתי איתכם. אורי ועדו, אין ספק שצמחתי בזכותכם ובזכות חברי הקבוצות. תודה ענקית על הכל! הייתם פשוט נהדרים!

מרטין ליטרט

https://www.facebook.com/martine.litterat

חדש! איך כותבים סיפור: מדריך לכתיבת פרוזה - כעת גם בדפוס!

לחצו כאן לפרטים נוספים ולרכישה!

https://www.facebook.com/martine.litterat
איך כותבים סיפור - מדריך כתיבה יוצרת וכתיבת פרוזה