כיתת רומן - סדנת כתיבה וליווי אישי של עורך


סדנת כתיבה יוצרת 'כיתת רומן', היא מסגרת משולבת שמיועדת לכל מי שכותב יצירה ארוכה: רומן, נובלה או קובץ סיפורים. המסגרת משלבת סדנת כתיבה יוצרת קבוצתית ועבודה אישית עם עורך ספרותי.

במסגרת הסדנה הקבוצתית לכתיבה יוצרת נדבר על היבטים רלוונטיים של תורת הסיפור ונתנסה בטכניקות שמסייעות לכותבים מנוסים לשפר את כתיבתם. נתעמק בסוגיות כתיבה שמייחדות יצירות ארוכות, ביניהן: מבנה היצירה, איך שומרים על מתח ועניין במהלך הרומן, איך יוצרים קו עלילה לכל אחת מדמויות המשנה, איך יוצרים קול מיוחד ונפרד לכל דמות ועוד.

במסגרת העבודה האישית בין המפגשים, יהיו המשתתפים בקשר רצוף עם עורך ספרותי (שגם מנחה את הסדנה) ויעבוד איתם על הרומן המתהווה ויסייע להתמודד עם בעיות ומחסומים, ולהתקדם בכתיבה. 

Images courtesy of Just2shutter and Felixco, Inc.at FreeDigitalPhotos.net


בכל מפגש גם נתרגל טכניקות כתיבה ונדון בחומרים הכתובים של המשתתפים ובבעיות עימן הם מתמודדים בתהליך הכתיבה. לכתיבה בקבוצה יתרונות רבים. היא מדרבנת לכתוב, מסייעת לשמור על קצב ההתקדמות, מפרה את הכתיבה ומאפשרת לכל כותב להשלים ידע חיוני בתורת הסיפור. 


מניסיוננו, גם כותבים מוכשרים ומנוסים חווים קפיצת מדרגה משמעותית במעבר מכתיבה אינטואיטיבית שמבוססת על כישרון טבעי, לכתיבה יוצרת מקצועית שמבוססת על לימוד טכניקות מוכחות ומיומנות נרכשת.

כי כתיבה יוצרת דורשת לא רק השראה וכישרון. 
כתיבה יוצרת היא גם טכניקה. 
ובלי לשלוט בטכניקה – ההשראה שלנו מתבזבזת והכישרון אינו בא לידי ביטוי. 


המחזור הבא של הסדנה יתקיים החל מ- 22 לינואר 2015 במרכז תל אביב, סמוך לכיכר דיזינגוף. הסדנה תכלול 7 מפגשים בני שעתיים וחצי אחת לשבועיים בימי חמישי בשעות 19:30-22:00. 

מפגשי הסדנה מתקיימים אחת לשבועיים וכך מאפשרים למשתתפים להתקדם בכתיבה בין מפגש למפגש. העבודה האישית עם עורך ספרותי תתואם בין מפגשי הסדנה.


לחצו כאן כדי לראות המלצות מפי משתתפים במחזורים קודמים של הסדנה.


כדי לשמוע פרטים נוספים אודות הקבוצה, צרו קשר עם
 אוֹרי בעמוד יצירת קשר, במייל: ktiva.ivrit@gmail.com או בטלפון 054-3552433.


שימו לב: ההשתתפות ב'כיתת רומן' מיועדת אך ורק לכותבים שעובדים על יצירה ארוכה.
לכותבים שעוסקים בכתיבת סיפורים (ואינם עובדים על קובץ סיפורים) או שנמצאים בתחילת דרכם בכתיבה אנחנו ממליצים על הסדנה שלנו לכתיבת פרוזה וללימוד תורת הכתיבה.


כתיבת פרוזה עברית - צור קשרעריכה לשונית בידי נ. ב. נשים בדפוס
Comments